IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Opravář zemědělských strojů

Tříletý učební obor: OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ

Tříletý učební obor: OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ

Tradiční učební obor Opravář zemědělských strojů (41-55-H/01) připravuje absolventy na náročnou a různorodou práci nejen v zemědělství, ale i v ostatních technicky zaměřených oborech. Struktura výuky zajišťuje odbornost především v oblastech zemědělských strojů, spalovacích motorů, svařování plamenem a elektrickým obloukem, strojního i ručního obrábění, kovářství a klempířských prací. Na naší škole má firma STROM Praha, a.s., výhradní dovozce John DEERE pro ČR, odloučené servisní pracoviště, kde se žáci seznámují s nejmodernější zemědělskou technikou. Za produktivní práci získávají žáci odměnu. Veškeré učebnice pro žáky zapůjčujeme zdarma, žákům zajišťujeme zdarma pracovní oděv a obuv.

Podmínky přijetí

úspěšné ukončení ZŠ, doporučení lékaře pro zvolený obor

Organizace výuky

Ve všech ročnících se střídá jeden týden praktické výuky v dílnách SOU s týdnem teoretické výuky, probíhající ve škole vybavené moderní didaktickou technikou a učebními pomůckami. Dílny jsou vybaveny kovárnou, třemi svařovnami, hlavní halou pro opravu zemědělských strojů a motorových vozidel, dvěma pracovišti ručního obrábění a klempířství a pracovištěm strojního obrábění.

Dovednosti a osvědčení absolventa oboru:

  • výuční list v oboru Opravář zemědělských strojů
  • průkaz svářeče zdarma
  • řidičský průkaz skupiny B, C a T zdarma
  • zvládnutí oprav a seřízení zemědělských strojů a spalovacích motorů
  • základy zámečnictví, obrábění kovů, klempířství a kovářství

Vyučované předměty

Český jazyk a literatura, Anglický jazyk, Občanská nauka, Matematika, Fyzika, Chemie, Biologie a ekologie, Tělesná výchova, Informatika, Motorová vozidla, Ekonomika a organizace, Řízení motorových vozidel, Strojírenská technologie, Strojnictví, Technická dokumentace, Technologie oprav, Základy zemědělské výroby, Zemědělské stroje a zařízení, Odborný výcvik.

Možnost dalšího studia

Po vyučení je možno absolvovat v SOU Nové Strašecí dvouleté denní studium v oboru Provozní technika a získat maturitní vysvědčení. Při této formě studia náleží rodičům všechny dosavadní sociální dávky a žákům zůstávají všechny výhody (ubytování, stravování) v SOU. Po úspěšném absolvování studia je možno studovat vhodný obor na vysoké škole.

Ubytování

Pro žáky, kteří nemohou nebo nechtějí dojíždět, je zajištěno ubytování na nově zrekonstruovaném Domově mládeže 1. kategorie v areálu SOU. Žáci mají k dispozici dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, kuchyňky, klubovny, knihovnu. V každém pokoji je televizní rozvod a wi-fi síť s neomezeným přístupem k internetu. Příjezd na Domov mládeže je možný již v neděli od 18:00 nebo v pondělí před vyučováním. Odjezd je v pátek do 13:30. Poplatek za ubytování 1000,- Kč měsíčně.

Zájmové kroužky

Zájmové kroužky jsou nabízeny dle zájmu žáků a jsou bezplatné. V současnosti existují kroužky ledního hokeje,výpočetní techniky a motoristický. Žáci mají neomezený přístup k internetu, mohou trávit čas na sportovním hřišti školy, je jim hrazen vstup do posilovny.

Stravování

snídaně: 20,– Kč
svačina: 15,– Kč
oběd: 45,- Kč
večeře: 40,– Kč
celkem: 120,- Kč

Zdravotní požadavky na uchazeče

Zdravotní omezení jsou uvedena v příloze č. 2 k Nařízení vlády č. 211/2010 Sb.