IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Zahradník

Tříletý učební obor: ZAHRADNÍK

Tříletý učební obor: ZAHRADNÍK

Učební obor Zahradník (41-52-H/01) připravuje absolventy pro zahradnické práce. Obor je vhodný pro děvčata i chlapce. Výuka je zaměřena především na zahradní architekturu, aranžování květin a vazby, péči o veřejnou zeleň a péči o zahradní techniku, zelinářství, květinářství, ovocnářství, sadovnictví. Za produktivní práci získávají žáci odměnu. Veškeré učebnice pro žáky zapůjčujeme zdarma, žákům zajišťujeme zdarma pracovní oděv a obuv.

Podmínky přijetí

úspěšné ukončení ZŠ, doporučení lékaře pro zvolený obor

Organizace výuky

Ve všech ročnících se střídá jeden týden praktické výuky v areálu SOU s týdnem teoretické výuky, probíhající ve škole vybavené moderní didaktickou technikou a učebními pomůckami. Dominantní část odborného výcviku probíhá v areálu školy.

Dovednosti a osvědčení absolventa oboru

  • výuční list v oboru Zahradník
  • znalosti navrhování zahrad
  • aranžování květin, vazby
  • péče o veřejnou zeleň
  • péče o zahradní techniku

Vyučované předměty

Český jazyk a literatura, Anglický jazyk, Občanská nauka, Matematika, Fyzika, Chemie, Biologie a ekologie, Tělesná výchova, Informatika, Ekonomika, Zahradnická výroba, Užitkové zahradnictví, Okrasné zahradnictví, Odborný výcvik.

Ubytování

Pro žáky, kteří nemohou nebo nechtějí dojíždět, je zajištěno ubytování na nově zrekonstruovaném Domově mládeže 1. kategorie v areálu SOU. Žáci mají k dispozici dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením, kuchyňky, klubovny, knihovnu. V každém pokoji je televizní rozvod a wi-fi síť s neomezeným přístupem k internetu. Příjezd na Domov mládeže je možný již v neděli od 18:00 nebo v pondělí před vyučováním. Odjezd je v pátek do 13:30. Poplatek za ubytování 1000,- Kč měsíčně.

Zájmové kroužky

Zájmové kroužky jsou nabízeny dle zájmu žáků a jsou bezplatné. V současnosti existují kroužky ledního hokeje, výpočetní techniky a motoristický. Žáci mají neomezený přístup k internetu, mohou trávit čas na sportovním hřišti školy, je jim hrazen vstup do posilovny.

Stravování

snídaně: 20,– Kč
svačina: 15,– Kč
oběd: 45,- Kč
večeře: 40,– Kč
celkem: 120,- Kč

Ukázky práce

Výstavy podzimních květin - práce našich žáků

Zdravotní požadavky na uchazeče

Zdravotní omezení jsou uvedena v příloze č. 2 k Nařízení vlády č. 211/2010 Sb.