IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Zlepšení výuky v SOU Nové Strašecí

Zlepšení výuky v SOU Nové StrašecíInvestice do rozvoje vzdělávání

Projekt spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky "Zlepšení výuky v SOU Nové Strašecí" (registrační číslo CZ.1.07/1.1.32/01.0007) probíhal ve Středním odborném učilišti Nové Strašecí od 1. 1. 2013 do 31. 12. 2014. Projekt byl byl zpracován na základě výzvy z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory Zvyšování kvality ve vzdělávání.

Cílem projektu byla realizace čtyř rozsáhlých aktivit, které zvýšily konkurenceschopnost absolventů školy na trhu práce.

Kurz svařováníPrvní z nich bylo absolvování kurzu svařování pro žáky a modernizace výuky svařování (pořízení svářečského trenažéru). 82 žáků oboru 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel (automechanik) získalo zdarma svářečský průkaz pro svařování v ochranné atmosféře, 17 z nich dokonce složilo úřední zkoušku EN287. Výuka probíhla v prostorách dílen SOU s využitím materiálního a především personálního zázemí kvalifikovaných pracovníků školy.

KlimatizacePro žáky oboru 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel (automechanik) a 41-55-H/01 Opravář zemědělských strojů byl určen kurz údržby a oprav klimatizací automobilů. Z peněz projektu byla pořízena plnička klimatizací a pomocný materiál. Výuka probíhala v prostorách dílen SOU a vedli ji kvalifikovaní pracovníci školy. Kurz absolvovalo celkem 162 žáků.

Výukový programPro žáky nástavbového studia s maturitou 23-43-L/51 Provozní technika bylo vytvořeno a ověřeno 1152 výukových programů v devíti technických předmětech. Výukové programy respektují didaktické zásady a obsahují schémata, fotografie, animace a závěrečné opakování. Žákům tak usnadňují pochopení probírané látky a učitelům umožnují názorný výklad.

3D strojírenské navrhováníPro žáky maturitního nástavbového studia - obor 23-43-L/51 Provozní technika byla také zavedena výuka 3D strojírenského navrhování Autodesk Inventor. Bylo zakoupeno 30 PC, doplněn software a učitelům bylo zajištěno rozšiřovací školení.