IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Galerie > Články > Jaké je dánské školství?

Jaké je dánské školství?Předmětnou spolupráci podporuje i dánské ministerstvo školství, které po návštěvě pana Bertela Haadera – dánského ministra školství – v České republice si klade za jeden z nosných pilířů spolupráce systém odborné přípravy učitelů.

 

  V rámci školení všichni účastníci absolvovali odborný intenzivní kurz zaměřený na moderní pedagogicko-psychologické metody výuky a inovativní metody ve výuce. Významnou součástí byla exkurze do dánské školy včetně sledování odborného výcviku, diskuse s odborníky a poznávání autentického edukativního prostředí.  Pedagogové z české republiky se věnovali také mezinárodní spolupráci. Pro SOU Nové Strašecí byly zřejmě nejvíce přínosné informace týkající se odborného školství. Součástí byla také přednáška zaměřená na tvorbu „kurzů šitých na míru podnikatelské sféře“, které jsou velice žádány ve všech evropských státech a pružně reagují na měnící se požadavky zaměstnavatelů. S výsledky a poznatky byli seznámeni učitelé naší školy a plánujeme některé inspirativní postřehy z Dánska realizovat i na naší škole.