IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Galerie > Články > Ocenění nejlepších absolventů

Ocenění nejlepších absolventůV letošním již 23. ročníku ocenění nejlepších absolventů, které každoročně pořádá Hospodářská komora České republiky  byli oceněni čtyři žáci SOU Nové Strašecí. Ředitel školy Ing. Jan Nechutný obdržel pro naši školu z rukou ministryně průmyslu a obchodu Ing. Marty Novákové čestné uznání za vysokou úroveň praktické přípravy. Slavnostní předávání ocenění se konalo v sobotu 13. 10. 2018 v hotelu Aquapalace  Praha – Čestlice.

 Absolventi, jenž jsou navrženi na udělení osvědčení, musí splnit přísná kritéria: 1) celkové hodnocení žáka u závěrečné  zkoušky musí být „prospěl s vyznamenáním“ , tj. průměr do 1,5; 2) hodnocení praktické zkoušky v rámci závěrečné  zkoušky musí být stupněm „výborný“  a 3) po celou dobu přípravy nesměl být  žák hodnocen z odborného výcviku na výročním vysvědčení horším stupněm než „chvalitebný“.

 Dokladem toho, že odborně vzdělaní absolventi jsou pro naše hospodářství extrémně důležití je  dlouhodobé a pravidelné konání této akce, kterou kromě Hospodářské komory ČR podporuje řada firem a osobností. Osvědčení nejlepšího absolventa HK ČR dokládá požadovanou kvalitu mladých pracovníků ze strany zaměstnavatelů a slouží jako doklad o odborných schopnostech absolventa.  Ocenění naší školy pak svědčí o  kvalitě  výuky a systematičnosti práce se žáky.