IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Dílna zručnosti

Dílna zručnostiInvestice do rozvoje vzdělání

Cílem projektu reg. č. CZ.1.07/1.1.32/01.0008 "Dílna zručnosti" byla podpora spolupráce základních škol Rakovnicka, Kladenska a dalších spádových částí Středočeského kraje při volbě povolání u žáků devátých tříd a motivace žáků pro vzdělávání v technických oborech, zavedených na SOU Nové Strašecí, konkrétně pro obor 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel a obor 41-55-H/01 Opravář zemědělských strojů. Tyto obory patří mezi preferované učební obory a připravují svojí univerzálností vysoce adaptabilní absolventy pro trh práce. Úspěšná spolupráce byla navázána se 20 základními školami. Vybraní zájemci z těchto škol si vyzkoušeli praktickou činnost v dílnách SOU pod dohledem učitelů odborného výcviku a zhotovili si jednoduchý výrobek podle výkresové dokumentace a připravených technologických postupů. Hotový výrobek si žáci odnesli domů jako upomínkový předmět. Také si vyzkoušeli základní operace při údržbě, montáži a demontáži strojů a seznámili se s řadou diagnostických přístrojů. Z jejich působení v SOU jim byla zhotovena upomínková fotodokumentace. Projekt probíhal od 1. 2. 2012 do 31. 12. 2014 a celkem jím prošlo 435 žáků.

Učitelé pracovního vyučování zúčastněných základních škol získali prezentační programy technologických postupů a výkresovou dokumentaci, podle níž pracovali jejich žáci a kterou mohou dále využívat při výuce na svých školách.

Z peněz projektu byla vybavena dílna dvanácti pracovními stoly s dílenským nářadím. Dále bylo pořízeno 8 montážních vozíků s vybavením, diagnostické a měřící přístroje pro práci v moderních dílnách (moduly pro snímání signálů z řídících jednotek motorových vozidel, zařízení pro přesné stáčení brzdových kotoučů bez demontáže z vozidla), vybavení pro opravy a seřizování motocyklů a další vybavení dílen.