IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Projekty > Implementace zahraničních zkušeností III

Implementace zahraničních zkušeností IIIDatum konání:
30.10.2022
Datum ukončení:
12.11.2022

Erasmus+.png

Projekt 2021-1-CZ01-KA122-VET-000016464   Implementace zahraničních zkušeností III

V rámci projektu Erasmus + měli naši žáci možnost vykonat dvoutýdenní praxi v zahraničí i ve školním roce 2022/2023. Praxe proběhla od 30. 10. do 12. 11. 2022 v Maďarsku, konkrétně v autoservisech v hlavním městě Budapešti. Jednalo se o Dottore Auto/Motors Kft, Nissan Gablini Kft. Budaörs, Ötkerék Bt., Római Gumi, Premio Abroncs + Autoszervíz a Nissan Gablini Kft. Zugló.

Žáci vykonávali práce související s údržbou a opravami automobilů (výměna kol a pneumatik, výměny olejů a filtrů, ale také práce na podvozku, motorech a dokonce převodovkách). Kromě získání pracovních zkušeností v zahraničním prostředí se zdokonalili v angličtině, poznali maďarskou kulturu i kuchyni, objevili krásnou architekturu a historické památky Budapešti. Všichni žáci byli na servisech hodnoceni velmi pozitivně a mimo jiné obdrželi mezinárodně platný certifikát Europass.

Se skupinou žáků jeli také dva učitelé, kteří žákům pomohli s orientací v novém prostředí, dohlédli na dodržení smluvených podmínek ubytování a praxe a zajistili program pro volný čas (seznámení s městem a okolím, prohlídka kulturních památek apod.). Pobyt v zahraničí byl zcela hrazen z prostředků projektu.

Ing. Jan Nechutný
ředitel SOU Nové Strašecí

logosbeneficaireserasmusleftfunded.jpeg