IMG

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Galerie > Články > Pololetní prázdniny na horách

Pololetní prázdniny na horáchLetošní bílá zima přeje všem zimním radovánkám a láká milovníky zasněžených svahů do přírody.

Učitel tělocviku ve Středním odborném učilišti  Nové Strašecí Mgr. Milan Hamouz připravil pro zájemce zajímavou nabídku.

Ve dnech 2. – 5. února 2017, tedy v době pololetních prázdnin, zorganizoval lyžařský kurz v rakouských Alpách v Tyrolsku. Kurzu se zúčastnilo sedm žáků. Užili si dva dny lyžování ve středisku St. Johann in Tirol a jeden den strávili ve středisku Waidring Steinplatte. Obě střediska nabízejí obrovskou hustotu lanovek a vleků do 1900 m a tomu odpovídající širokou síť sjezdovek. Žáci s doprovodem byli ubytováni v ověřeném penzionu Hainzhof ve Schlechingu na německé straně.

Pobyt v horské vesničce neměl jen lyžařskou náplň, ale vedl i ke zdokonalení a procvičení jazykových znalostí v oboru, kteří žáci studují. Součástí usedlosti je statek s chovem čtyřiceti krav a s rozsáhlou mechanizací, kterou si žáci za doprovodu majitele mohli prohlédnou.

Pobyt na čerstvém vzduchu a poznání „jiných mravů“ všem určitě prospěl. V neděli večer se vraceli příjemně unaveni a plni zajímavých zážitků.